image image
Rezerwacja Zapraszamy na wirtualny spacer po Helladzie ...
Zadzwoń do nas
(41) 332 81 00, 508 202 795
ul. Klonowa 49, 25-553 Kielce
image

Wypoczynek

Hotel Hellada Kielce - atrakcje miasta

 

ulica Sienkiewicza - Kielce Zapraszamy do naszego hotelu! Oferujemy noclegi na terenie Kielc w atrakcyjnych cenach. Hotel Hellada w Kielcach zapewnia komfort wypoczynku. Jesteśmy ulokowani nad Zalewem Kieleckim, niedaleko centrum Kielc. Pobyt w naszym hotelu nad zalewem jest świetną okazją do skorzystania z wielu atrakcji turystycznych Kielc i okolic. Do najznaczniejszych wizytówek naszego miasta należą: Pałac Biskupów Krakowskich oraz znajdująca się w nim Galeria Malarstwa Polskiego. Polecamy również wizytę w urokliwym ogrodzie włoskim. W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się bazylika katedralna, gdzie umieszczone są ołtarze wykonane w stylu barokowym i rokokowym.

Jedną z głównych atrakcji centrum Kielc jest wyłączona z ruchu kołowego, dziewiętnastowieczna ulica Sienkiewicza. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy do pieszych i rowerowych wędrówek, których szlaki przebiegają obok naszego hotelu. W zimie można skorzystać z doskonale przygotowanych stoków narciarskich.

Hotelik Kielce - okoliczne atrakcje

Pracownicy hotelu Hallada zachęcają naszych Gości do zwiedzania okolic naszego miasta. Z radością udzielimy informacji na temat interesujących Państwa obiektów turystycznych.

Pod spodem prezentujemy listę ciekawszych punktów krajobrazowych i turystycznych w naszym województwie:

KarczówkaKarczówka – jedną z atrakcji miasta jest malownicze wzgórze położone na wysokości 319 m n.p.m. Zachęcamy do zwiedzania przepięknego pobernardyńskiego klasztoru wzniesionego w XVII w. oraz rezerwatu przyrody.

Kadzielnia Kadzielnia – jest rezerwatem geologicznym. W latach siedemdziesiątych XX wieku powstał tu amfiteatr, w którym cyklicznie odbywa się Harcerski Festiwal Młodzieży Szkolnej oraz inne imprezy kulturalno- oświatowe.

Łysa GóraŚwięty Krzyż - wzniesienie w Paśmie Łysogórskim, szerzej znane jako Łysa Góra. Na szczycie znajdują się: skalne rumowisko, a także gołoborze, czyli ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo - bukowy.

Jaskinia RajJaskinia Raj – wapienna jaskinia krasowa odkryta sześćdziesiątych latach ubiegłego wieku położona 11 km od miasta. Zapraszamy do zwiedzania tego niezwykłego cudu natury.

 

Zamek w Chęcinach Zamek w Chęcinach – jest zamkiem królewskim wybudowanym na przełomie XIII i XIV wieku. W czasie panowania Władysława Łokietka na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa. Chęciński zamek był ważnym centrum życia politycznego Polski. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich.

BałtówBałtów - niedaleko od Kielc znajduje się wieś Bałtów, której główną atrakcją jest Park Jurajski. Zachęcamy do odwiedzenia Bałtowa. Świetna zabawa gwarantowana!

 

Muzeum Wsi Kieleckiej Muzeum Wsi Kieleckiej – siedzibą muzeum jest Dworek Laszczyków w Kielcach, położony przy ulicy Jana Pawła. Celem działania muzeum jest przede wszystkim gromadzenie, ochrona i udostępnienie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej.

A po zwiedzaniu zapraszamy do restauracji hotelowej na pyszny obiad przygotowany przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym menu.